مقالات

بهترین روش با همسر!!! ( بخش دوم)

اگر زوجین روش صحیح دعوا کردن را بلد باشند وجود اختلافات در مواردی باعث رشد و پیشرفت آنها نیز می شود .

بهترین روش با همسر!!!

دعوا و جر و بحث بین زوج ها در زندگی های مشترک یک امر طبیعی است اما زوج ها باید روش صحیح دعوا با همسر را بلد باشند و در این مواقع نکاتی را رعایت کنند تا به رابطه شان آسیب جدی نرسد.

مهمترین معیارهای ازدواج

سلامت هر جامعه در گرو سلامتی خانواده هایی است که آن جامعه را تشکیل می دهند. بدیهی است انتخاب نادرست و غیر اصولی می تواند تعیین کننده آسیب در خانواده ای باشد که تازه شکل گرفته است.

معیارها و ملاک‌های ازدواج

می‌توان گفت که ازدواج نوعی ترکیب بین دو انسان است، یک مرد و یک زن. همان‌طور که در ترکیبات شیمیایی دو عنصری که با هم ترکیب می‌شوند هرقدر از نظر هویت وجودی به یکدیگر نزدیک‌تر باشند ترکیب آن دو استوارتر و عمیق‌تر انجام خواهد شد و اگر بین دو عنصر تقارن و پیوندی نباشد، ترکیب آن دو سست و لرزان بوده و پس از زمان کوتاهی از بین خواهد رفت.

اهمیت خودشناسی قبل از ازدواج «بخش دوم»

هر فردی به ۵ سبک، عشقش را به دیگران ابراز می کند و از طرف مقابلش به همان سبک می خواهد که به او محبت کند. اهمیت شناخت زبان عشق خود از این نظر مهم است که کمک می کند من بدانم چه می خواهم.

اهمیت خودشناسی قبل از ازدواج

یک انتخاب صحیح در یک ازدواج برای هر فردی، مرهون رسیدن به خودآگاهی است. به طور کلی، یکی از مهم ترین مهارت های زندگی، “خودآگاهی “و “خودشناسی” است. در خود آگاهی افراد به شناخت درباره ویژگی های مثبت و منفی شخصیتی خود می رسند و سعی دارند تا نقاط مثبت را تقویت و نقاط منفی را کاملا از بین ببرند.

این موارد را قبل از ازدواج بدانید.

آشنایی در امر ازدواج یک فرآیند تبادل اطلاعات و احساسات بین دو نفر از جنس متفاوت به منظور تصمیم گیری برای زندگی مشترک است. اما متاسفانه امروزه تصمیم گیری در این امر مهم برای پسران و دختران جوان چندان اهمیتی ندارد و این امر سبب شده است که در جامعه ازدواج های نامناسب رخ دهد که منجر به جدایی و طلاق می شود.

هفت توصیه مهم قبل از ازدواج (بخش دوم)

ازدواج مهم ترین برگ زندگی شماست. پس باید آن را درست بازی کنید. در این مطلب درباره آنچه در کشور ما می‌تواند در مورد بایدها و نبایدهای دوران پیش از ازدواج قابل‌اجرا باشد، با توجه به عرف، بحث می‌کنیم.

هفت توصیه مهم قبل از ازدواج (بخش اول)

ازدواج مهم ترین برگ زندگی شماست. پس باید آن را درست بازی کنید. در این مطلب درباره آنچه در کشور ما می‌تواند در مورد بایدها و نبایدهای دوران پیش از ازدواج قابل‌اجرا باشد، با توجه به عرف، بحث می‌کنیم.

روش افزایش شناخت زوجین از همدیگر در دوران نامزدی

خیلی از ما در دوره آشنایی، از هم به اندازه کافی سوال نمی‌پرسیم؛ چون می‌ترسیم که متقابلا طرف مقابل هم از ما سوالی بپرسد یا بفهمیم مشکلی در گذشته داشته و رابطه عاطفی‌مان به هم بخورد. گاهی هم اصلا نمی‌دانیم در مورد چه چیز باید بپرسیم.

دخترها و پسرها قبل از ازدواج مهارت های زیر را حتما بدانند (بخش دوم)

دختر ها و پسرها باید مهارتهایی را آموزش ببیند تابوسیله انها روابط اسان تر و عاشقانه تری را داشته باشند دختر خانم ها و پسرها باید بدانند که آموزش مهارتهای ارتباطی ،خودشناسی و… را قبل از ازدواج حتما باید اموزش ببینند.

دخترها و پسرها قبل از ازدواج مهارت های زیر را حتما بدانند (بخش اول)

دختر ها و پسرها باید مهارتهایی را آموزش ببیند تابوسیله انها روابط اسان تر و عاشقانه تری را داشته باشند دختر خانم ها و پسرها باید بدانند که آموزش مهارتهای ارتباطی ،خودشناسی و… را قبل از ازدواج حتما باید اموزش ببینند.

۱۰ دلیل شگفت انگیز بدرفتاری کودکان

برخی اوقات فرزندان و بویژه کودکان، با رفتارهای خود صبر والدین و اطرافیان را لبریز می کنند. با این حال هیچ کدام از رفتارهای بد و به عبارتی سوء رفتار کودک، بی دلیل نیست. اگر بتوانید علت بدرفتاری کودک را کشف کنید، پیشگیری از آن کار چندان دشواری نخواهد بود. در این مقاله به ۱۰ دلیل بدرفتاری کودک می پردازیم. با ما همراه باشید.

مهریه ، قیمت زن نیست.

مَهر یا مهریه مالی است که مرد به هنگام ازدواج، برای پرداخت به زن بر عهده می‌گیرد. مهریه حق زن است و او می‌تواند بلافاصله پس از عقد آن را مطالبه کند، این حق پس از فوت زن به ورثه او می‌رسد و آنان می‌توانند آن را از مرد مطالبه کنند. با ما همراه باشید تا با فلسفه مهریه از نگاه دینی و عرفی بیشتر آشنا شوید.

چهار تصور غلط برای ازدواج کردن

برخی از رسم و رسوم باعث می‌شود تا ازدواج جوان به تأخیر بیافتد. اما همیشه رسم و رسوم نیستند که مانع می‌شوند، بلکه رفتارها و تصورات اشتباه افراد برای ازدواج است. برخی ترس از فقر دارند، گروهی خود برتر بینی و تکبر دارند و عده ای هم درس و شغل را اولویت خود می‌دانند.

اثرات مخرب سرزنش، در زندگی مشترک

برای زندگی مشترک، دشمن های وجود دارد که یکی از خطرناک ترین آنها سرزنش کردن است. زوج های هستند که به جای لذت بردن از زندگی به دنبال عیب های هم می‌گردند تا آنها را مانند پُتک بر سر هم بزنند. اما زوج های هم هستند که عیب های هم را می‌دانند اما به جای اینکه بر سر هم بزنند، بر سر آن عیب می‌زنند تا آن عیب و نقص را از بین ببرند.

جایگاه و اهمیت برنامه ریزی و تدبیر در زندگی

از آداب اساسی زندگی خانوادگی در راه و رسم نبوی، داشتن برنامه و تدبیر زندگی است. بهترین زندگی خانوادگی اگر بدون برنامه و بی تدبیر پیش رود با معضلات جدی روبه رو می شود و به بن بست می رسد.

آخرین مطالب

برگزاری جشن مبعث پیامبر مهربانی

سبک زندگی منتظِر مبتنی بر سبک جهادی است.

مادرانه2

کارگاه «در جستجوی تو»برگزار می شود.

مادران قاسم پرور همدانی تجلیل شدند.

رویداد مادران قاسم پرور

تقابل در جنگ جهانی جمعیت علنی شد.

خانواده درمانی ضرورتی ناآشنا

مشاوره اختلالات جنسی در یک نگاه

زوج درمانی در یک نگاه

مشاوره ازدواج چیست؟

جشن ازدواج زوجین همدانی

شادابی مادران، نشاط خانواده را در پی دارد

چگونه اختلاف های زندگی را حل کنیم ؟

درمان اضطراب در نوجوانان

آثار و پیامدهای عفت در جامعه و خانواده را بشناسیم!.

اهمیت ازدواج کردن و ثمرات آن

چهار تصور غلط برای ازدواج کردن

چگونه رضایت و محبت همسرمان را کسب کنیم؟

6 کارکرد اجتماعی نهاد خانواده

آیا زن و مرد سبب تکامل هم می شوند؟

تربیت دینی فرزندان چگونه است؟

روش برخورد با همسر عصبانی و پرخاشگر چگونه باید باشد؟

راه های رسیدن به آرامش درونی

حرف هایی که زدنش به زنان ممنوع است

درمان اضطراب در نوجوانان

نشست هم اندیشی مواجهه با جنگ جمعیت

نشست هم اندیشی فعالان عرصه جمعیت ملایر

روزملی جمعیت

هدف از ازدواج چیست؟