خانواده

بهترین روش با همسر!!! ( بخش دوم)

اگر زوجین روش صحیح دعوا کردن را بلد باشند وجود اختلافات در مواردی باعث رشد و پیشرفت آنها نیز می شود .

بهترین روش با همسر!!!

دعوا و جر و بحث بین زوج ها در زندگی های مشترک یک امر طبیعی است اما زوج ها باید روش صحیح دعوا با همسر را بلد باشند و در این مواقع نکاتی را رعایت کنند تا به رابطه شان آسیب جدی نرسد.

اثرات مخرب سرزنش، در زندگی مشترک

برای زندگی مشترک، دشمن های وجود دارد که یکی از خطرناک ترین آنها سرزنش کردن است. زوج های هستند که به جای لذت بردن از زندگی به دنبال عیب های هم می‌گردند تا آنها را مانند پُتک بر سر هم بزنند. اما زوج های هم هستند که عیب های هم را می‌دانند اما به جای اینکه بر سر هم بزنند، بر سر آن عیب می‌زنند تا آن عیب و نقص را از بین ببرند.

جایگاه و اهمیت برنامه ریزی و تدبیر در زندگی

از آداب اساسی زندگی خانوادگی در راه و رسم نبوی، داشتن برنامه و تدبیر زندگی است. بهترین زندگی خانوادگی اگر بدون برنامه و بی تدبیر پیش رود با معضلات جدی روبه رو می شود و به بن بست می رسد.

راهکارهای تحقق آرامش روانی در خانواده

مدیریت و ساماندهی روحی و روانی در خانواده از اهمیت قابل ملاحظه ای برخودار می باشد که این پژوهش، دو مسئله ی تنش زدایی و حمایت های معنوی و عاطفی را به عنوان دو مسئله اساسی مورد واکاوی و تبیین قرار می دهد.

اهمیت عفو و گذشت در زندگی مشترک

در اینجا درباره گذشت از خطاهایی که از سوی زن یا مرد در حق یکدیگر رخ می دهد صحبت کرده و اهمیت این بخشش را در تداوم زندگی مشترک بررسی می کنیم.

ویژگی های خانواده موفق

در اینجا به بررسی ویژگی ها و معیارهای یک خانواده موفق می پردازیم، همراه ما باشید.

راهکارهایی برای پیشگیری از طلاق

بسیاری از افراد بعد از آن که حرف از جدایی می‌شود برای پیشگیری و جلوگیری از طلاق به دنبال راه چاره‌ای می‌گردند. گاه زوجین در زندگی زناشویی به جایی می‌رسند که یکی از آن‌ها پیشنهاد طلاق می‌دهد. معمولا زوجین علی رقم علاقه‌ای که به همسر خود دارند، به دلیل خستگی از دعواها و جنجال‌ها و مشکلات پیش آمده، جدایی و طلاق را تنها و بهترین راه ممکن می‌دانند؛ بهتر است بدانید که طلاق همیشه بهترین راه حل نیست و می‌توان زندگی مشترک را نجات داد.

بی مهری خانواده‌ی داماد

برای نطفه‌های خود جای مناسب انتخاب کنید، زیرا زنان (از نظر ظاهر و اخلاق و روحیات و صفات) مانند برادران و خواهران خود فرزند می‌آورند.

زن مقدمه اصلاح اجتماعی

فراخوان به اصلاح مجموعه ارزشها و عادات اجتماعی که معتقد بود زن در آنها در میان دو قطب که بهترینشان هم ناخوشایند است نابود شده است..

راهکاری برای خانه‌دار شدن

یکی از راهکارهای اصلی برای خانه دار شدن قشر کم درآمد، آن است که دولت زمین هایی را در اختیار بخش تعاونی قرار دهد تا با ساخت خانه با نازل ترین قیمت، واحدهای را با اقساط بلند مدت به اقشار کارگر واگذار کنند. شاید مشابه این مهم را در مسکن مهر و مسکن ملی مشاهده کرده باشیم اما برخی اختلاف سلیقه ها و کم توجهی ها باعث شد تا این روند آن طور که مطلوب نظر بود به این قشر گسترده نرسد و گره ار آن طور که مورد هدف بود باز نشد.

رهنمودهای طلایی امام سجاد(علیه السلام) به همسران

امام سجاد(علیه السلام) یکی از برترین اسوه های پیشرو در ارائه سبک زندگی دینی است، اصول و شاخص هایی که توسط ایشان در تمام ابعاد زندگی ارائه شده شگفت انگیز است.

زیبایی‌های رفتاری ارتباط با فرزندان

قرآن کریم در بسیاری از آیات، به انسان هشدار می دهد که علاقه به مال و فرزند نباید برای او هدف شود و وی را از دستیابی به زیبایی‌های اصیل زندگی بازدارد.

تربیت تحمیلی در خانواده

این شیوه که متأسفانه برخی والدین اعمال می کنند، راه صحیحی برای درونی سازی امور اخلاقی در فرزند به شمار نمی رود و حتی خداوند متعال که حق مجبور کردن بندگان خود را دارد، به صورت تکوینی آنها را به پیمودن مسیر هدایت مجبور نکرده

دردسرهای بزرگ تک فرزندی در جامعه و خانواده

باید به این موضوع توجه داشته باشیم فرزندی که تنها بزرگ می‌شود، نه خواهر و نه برادری خواهد داشت و نه فرزندانش صاحب عمو، عمه، خاله، دایی خواهند شد، پسر عمو، پسر دایی، ... به یک افسانه تبدیل خواهد شد، این در حالی است که در دهه‌های شصت گستردگی این موضوع موجب الفت و انسجام روابط فامیلی فراوانی شده بود، هم بازی‌های دوران کودکی احساس قرابت و نزدیکی در بزرگسالی داشتند و این پیوندهای اجتماعی آثار و برکات فراوانی از جنس صله رحم را برای خانواده‌ها به دنبال داشت.

راهکارهای مقابله با فرزندسالاری

امروزه تربیت فرزند یکی از مسائل بسیار مهم و دغدغه بسیاری از پدر و مادرهاست. براساس تحقیقات انجام شده در ۷۰ درصد خانواده‌ها فرزند سالاری حاکم می‌باشد. فرزند سالاری، یک نوع سیستم تربیتی است که روز به روز پسترش پیدا می‌کند. در این خانواده‌ها، فرزندان دارای قدرت تصمیم گیری و تسلط بر خانواده هستند. در این وضعیت حتی خواسته‌های نامطلوب کودکان هم بدون چون و چرا اجرا می‌شود. خانواده‌هایی که بیش از حد انتظارات فرزند خود را برآورده می‌کنند، تنها به او اعتماد به نفس کاذب می‌دهند.

راهکارهای مقابله با استرس کودکان برای ورود به مدرسه

یکی از بهترین شیوه‌های از بین بردن اضطراب «بازگشت به مدرسه» و آماده شدن برای سال تحصیلی جدید، صحبت کردن با فرزند خود درباره احساس او از مدرسه رفتن است. بگذارید فرزندتان به شما بگوید که چه چیزهایی برایش جالب و چه چیزهایی نگران کننده است. اگر فرزندتان به اظهار نظر منفی در مورد مدرسه رفتن پرداخت، فوراً به مخالفت با او برنخیزید و اجازه دهید احساسش را راحت بیان کند.

سیره امام حسین (ع) در برخورد با همسر و فرزندان

خانواده یک محیطی است که آرامش آن باعث آرامش همه افراد حاضر در آن می‌شود و ناامنی آن باعث نگرانی همه افراد خانواده می‌شود. برای داشتن یک خانواده خوب باید نحوه رفتارتان را اصلاح سازید. ما در این نوشتار به رفتار های امام حسین(علیه السلام) با همسر و فرزندانش را به صورت جزئی مورد بررسی قرار دادیم تا نقشه راهی برای حقیقت جویان باشد.

آخرین مطالب

برگزاری جشن مبعث پیامبر مهربانی

سبک زندگی منتظِر مبتنی بر سبک جهادی است.

مادرانه2

کارگاه «در جستجوی تو»برگزار می شود.

مادران قاسم پرور همدانی تجلیل شدند.

رویداد مادران قاسم پرور

تقابل در جنگ جهانی جمعیت علنی شد.

خانواده درمانی ضرورتی ناآشنا

مشاوره اختلالات جنسی در یک نگاه

زوج درمانی در یک نگاه

مشاوره ازدواج چیست؟

جشن ازدواج زوجین همدانی

شادابی مادران، نشاط خانواده را در پی دارد

چگونه اختلاف های زندگی را حل کنیم ؟

درمان اضطراب در نوجوانان

آثار و پیامدهای عفت در جامعه و خانواده را بشناسیم!.

اهمیت ازدواج کردن و ثمرات آن

چهار تصور غلط برای ازدواج کردن

چگونه رضایت و محبت همسرمان را کسب کنیم؟

6 کارکرد اجتماعی نهاد خانواده

آیا زن و مرد سبب تکامل هم می شوند؟

تربیت دینی فرزندان چگونه است؟

روش برخورد با همسر عصبانی و پرخاشگر چگونه باید باشد؟

راه های رسیدن به آرامش درونی

حرف هایی که زدنش به زنان ممنوع است

درمان اضطراب در نوجوانان

نشست هم اندیشی مواجهه با جنگ جمعیت

نشست هم اندیشی فعالان عرصه جمعیت ملایر

روزملی جمعیت

هدف از ازدواج چیست؟